KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13835367
nr 1383 5367
Leif Formgren
(1936-1998), Sverige
Oljemålning, "Trappan mot Nytorgsgatan". Stockholmsmotiv, Södermalm. Signerad. Olja på duk, 27x22, yttermått inklusive ram: 40x35 cm
Leif Formgren, svensk målare, tecknare, illustratör född 1936, död 1998.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 8 mars 2021
kl 18:18:38
100 kr
150 kr
Leif Formgren
Läs mer om Leif Formgren